Založ si blog

Potrebujeme Fica a spol. ?

Potrebujeme Fica a spol.? To je otázka, ktorú si určite kladie nejeden Slovák. Teraz to však nemyslíme z pohľadu politickej strany Smer a jej členov, myslíme to plošne- na všetkých ,,politikov.“

Podľa mňa áno, ale nie v takejto podobe. Momentálne je to na Slovensku veľmi jednoduché. ,,Vyhraj voľby, môžeš všetko.“

 

Tá odpoveď je teda jednoduchá. Na to, aby sa Slovensko ako krajina posunula vpred potrebuje dve veci. Potrebujeme do volebných miestostí dostať všetkých ľudí, nie iba tú väčšiu polovicu, ktorá chodí v súčastnosti voliť. Pravda je však taká, že ak by mali koho voliť, určite by voliť išli. Obyvatelia Slovenska… tí obyčajní a čestní potrebujú mať možnosť voliť ľudí, ktorým veria a s ktorými žijú v rámci svojho územia. Ak sa niektorí súčastní politici boja systému, ktorý by umožňoval kandidovať nezávislým poslancom napr. do národnej rady, je to jednoducho preto, lebo sa boja nie problémového skladania vlády, problémom by bolo schvaľovanie kontroverzných zákonov, ktoré zvýhodňujú len jednu stranu. Súčastní politici sa radi oháňajú heslom, my máme jednotný poslanecký klub. Nehnevajte sa na mňa, ale keď som o niečom presvedčený tak si stojím za názorom ako Sulík v 2011, a nie že som si na 100% istý, že pán Richter by mal skončiť na poste ministra, ale keďže môj predseda je iného názoru, tak mám iný názor aj ja. Toto je veľký problém. Na tom sa nám roztrieštila aj celá pravica. Mám iný názor, tak idem a založím si novú stranu.

 

Skúsme sa pozrieť na možnosti riešenia. Možnosťou by bolo vytvoriť dve parlamentné komory, kde jedna 100 členná by mala v podstate skoro rovnaké kompetencie ako tá súčastná, teda by sa z nej skladala koalícia a poslanci tejto komory by vyslovovali následne vláde dôveru, ale vytvorme aj hornú 50 člennú komoru, ktorá by bola volená na základe 50 volebných obvodov, ktoré by sme rozdelili rovnomerne po celom Slovensku. Dovoľme kandidovať do tejto komory nezávislým osobnostiam daných území a uvidíte, že ak súčasným politikom a vláde budú musieť potvrdiť v hornej komore zákon zástupcovia každého regiónu a osoby, ktoré boli vybrané ľuďmi, ktorí túto osobu dobre poznajú a majú v ňu plnú dôveru, tak jednak do týchto pozícií zvolíme ľudí, ktorí nie sú spolitizovaní a zkorumpovaný a budú hájiť záujmy občanov každého regiónu, za ktorý boli zvolený. Treba len tento mechanizmus precízne a presne nastaviť. V súčastnosti ak by sa skupina odborníkov rozhodla kandidovať do Národnej rady a nedosiahla by hranicu 3%, ak za sebou nemajú dobrého sponzora, tak hrozí riziko zadĺženia na desiatky rokov. Preto je ťažké pre bežného slušného a odborne vzdelaného občana uchádzať sa o verejnú funkciu, keď na to už pri svojom počiatočnom rozhodnutí potrebuje silný kapitál nejakého oligarchu.

 

Som teda za zmeny v našom štátnom zriadení, pretože riadiť sa heslom ,,vyhraj voľby, môžeš všetko“ by sa teda v našom štáte nemal nikto. Už len to, že to niekto dokáže verejne vysloviť je výsmech pre slovenských občanov a slovenskú demokraciu. Mladí ľudia by sa mali postaviť a tlakom verejnosti získať tak potrebné zmeny, ktoré by tento štát a kvalitu života jeho občanov posunuli vpred.

Celé je to politika (2)

28.09.2017

Pred pár dňami sa uskutočnil ďalší, v poradí už tretí Veľký protikorupčný pochod, organizovaný študentami stredných a vysokých škôl na Slovenku. Študenti, ale aj ostatní ľudia, ktorí viac »

Spolu? alebo sa opäť oddelia?

21.09.2017

Súčasné vyváženie politických síl už o chvíľu naruší nový politický subjekt vznikajúci z iniciatívy poslanca národnej rady pána Miroslava Beblavého a jeho tímu. Popri hádkach a očividnej viac »

Celé je to politika (1)

18.09.2017

,,Politik je človek, ktorého dobre platíme, aby nás stále presvedčoval, jak sa máme dobre." Týmto krédom sa zrejme riadia predstavitelia súčasnej vládnej garnitúry. Na jednej strane nám viac »

Bratislava Parlament Schôdza andrej danko

Pre SNS je téma legalizácie drog uzavretá

24.02.2018 14:35

Podľa Andreja Danka sú klamstvom tvrdenia, že na Slovensku sú v súčasnosti zatváraní mladiství ľudia do väzenia za jednu cigaretu marihuany.

chorvátske rameno petržalka

Architekt Kováč: Vhodnou výstavbou je možné Petržalku humanizovať

24.02.2018 14:00

Dobudovaním električky by sa už čoskoro mala zmeniť jedna z ikonických častí Petržalky - okolie Chorvátskeho ramena. Od čias, keď sa uvažovalo o metre, leží ladom.

Vrtuľník Mi-17

Prvý z vyradených vrtuľníkov Mi-17 už plní svoje úlohy

24.02.2018 13:56

"Situácia okolo pozastavenia leteckej prevádzky vrtuľníkov Mi-17 v žiadnom prípade neohrozila obranyschopnosť SR," uviedla hovorkyňa rezortu obrany.

Belgicko Európa summit EÚ robert fico

Fico vyvrátil dohady o záujme o funkciu predsedu ústavného súdu

24.02.2018 13:42

Premiér deklaroval, že chce doviesť Smer k víťazstvu v parlamentných voľbách v marci 2020.

praviciar

Dôvtipný muž musí byť tak chytrý, aby rozostaval na vhodné miesta ľudí, ktorí sú omnoho chytrejší než on. - John Fitzgerald Kennedy

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 3240x
Priemerná čítanosť článkov: 810x

Autor blogu

Kategórie