Založ si blog

Celé je to politika (2)

Pred pár dňami sa uskutočnil ďalší, v poradí už tretí Veľký protikorupčný pochod, organizovaný študentami stredných a vysokých škôl na Slovenku. Študenti, ale aj ostatní ľudia, ktorí sa knim pridali protestovali za čistý štát, v ktorom nebude žiadna korupcia. No pokiaľ budú podmienky fungovania štátu nastavené tak, ako sú, tak je jasné, že korupcia zo Slovenska len tak nezmizne.

 

Popri pochode za boj proti korupcii sme tu ešte mali veľké odvolávanie pána Richtera v parlamente, ktoré bolo buď veľmi dobre nafilmované, ale veľmi zaujímavé, pretože dve hodiny nevedieť, či ten Richter v úrade ostane, alebo nie, je teda riadny bordel a nie stabilita a kľud zo strany vládnych strán. Kto vie, čo Fico týmto pánom na schôdzi poslaneckého klubu povedal, keďže boli jasne rozhodnutí ministra z funkcie odvolať. Ak sa nás aj teraz snažia presvedčiť, že to tak nebolo, prečo potom vydávali oficiálne tlačové správy v ktorých žiadali Richterovú hlavu takým tvrdým spôsobom. Vážení čitatelia, evidentne sme svedkami veľkého populizmu, pretože toto majstrovské dielo splnilo svoj účel a aspoň na malú chvíľu prekrylo kauzu intergalaktického lupu na ministerstve školstva. Všetci sme veľmi dobre vedeli, že Richter ako vysokopostavený funkcionár Smeru nepadne, a že vláda bude zlepená až do jej funkčného konca… Potom sa rozpadne ako domček z karát. Prečo?

 

Pozrime sa na posledné prieskumy. Ak by sa voľby konali v septembri, Súčasná koalícia, ale ani opozícia by v dôsledku účasti Mariána Kotlebu v NR SR neumožnila vytvoriť vládu ani súčasnému zlepencu plného káuz a vnútorných intríg, ale ani zlepencu na čele s Richardom Sulíkom. Áno, musíme túto alternatívu taktiež nazvať zlepencom, ale z hľadiska kvantitity strán, pretože ju bude tvoriť možno až 6/7 strán. Čo je však podstatné, Fico si nemôže dovoliť túto vládu položiť, lebo vie, že súčasťou tej ďalšej už byť nemusí. Počkajme si na prieskumy v ktorých už budú figurovať aj Progresívne Slovensko, aj Spolu, občianska demokracia. Fakticky by to mohlo znamenať aj koniec Mosta-Híd v NRSR. Uvidíme.

 

Spomeniem ešte krátko škandál pána prezidenta s financovaním jeho kampane. Zase sme pri Ficovi. Aké majú morálne právo všetci politici vládnych strán ukazovať prstom na prezidenta a obviňovať ho s korupcie, keď Kiska vlastne vôbec nič nepoprel a priznal, že ušlú daň doplatili. Prečo sa aj Kaliňák nezachová ako chlap a neprizná svoj biznis s Bašternákom? Prečo Fico jasne nepovie, či bol v konšpiračnom byte Penty? Tých káuz je tam nespočetne veľa, preto buďme vďační prezidentovi, ktorý nemal problém výjsť s pravdou von a berme si z neho príklad aj ako z človeka, aj ako z politika.

 

 

Potrebujeme Fica a spol. ?

16.10.2017

Potrebujeme Fica a spol.? To je otázka, ktorú si určite kladie nejeden Slovák. Teraz to však nemyslíme z pohľadu politickej strany Smer a jej členov, myslíme to plošne- na všetkých ,,politikov." viac »

Spolu? alebo sa opäť oddelia?

21.09.2017

Súčasné vyváženie politických síl už o chvíľu naruší nový politický subjekt vznikajúci z iniciatívy poslanca národnej rady pána Miroslava Beblavého a jeho tímu. Popri hádkach a očividnej viac »

Celé je to politika (1)

18.09.2017

,,Politik je človek, ktorého dobre platíme, aby nás stále presvedčoval, jak sa máme dobre." Týmto krédom sa zrejme riadia predstavitelia súčasnej vládnej garnitúry. Na jednej strane nám viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

praviciar

Dôvtipný muž musí byť tak chytrý, aby rozostaval na vhodné miesta ľudí, ktorí sú omnoho chytrejší než on. - John Fitzgerald Kennedy

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 3659x
Priemerná čítanosť článkov: 915x

Autor blogu

Kategórie